Jaký zvolit přírodní šampon pro poškozené a mastné vlasy?

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela nějaký přírodní bylinný šampon na mé vlasy. Můj problém je, že nově narostlé vlasy mám hodně mastné a z více jak 70% jsou suché a hodně lámavé. To proto, že se dlouho barvím zesvětlovačem.

Chtěla bych takový šampon, který by mi pomohl od tohoto problému a zároveň bych nemusela měnit barvu vlasů. Četla jsem o přírodní kúře Shikakai, ale ta bohužel není doporučena na odbarvené a mastné vlasy. Děkuji.


Dobrý den,

ve Vašem případě pouze šampon problém zcela nevyřeší. Není v jeho silách regenerovat poškozené vlasy a zároveň dostatečně pročistit mastnou pokožku hlavy. Obzvláště to platí v případě přírodních bylinných šamponů. Můžete najít takový šampon, který Vám bude víceméně vyhovovat, ale takový 2v1, který vyřeší tento problém neexistuje.

V těchto případech se mastná pokožka řeší zvlášť. Vyzkoušet můžete nějakou kúru, která se aplikuje před mytím nebo nějaké tonikum po mytí. Bohužel však nenabízíme žádná tonika pro mastné vlasy v bio kvalitě.

Ze 100% přírodních šamponů bych doporučila použít dva druhy s doporučením, abyste následně do odbarvených délek aplikovala kondicionér. Bez něj vlasy nepůjdou rozčesat a nedáte jim potřebnou výživu. Doporučuji vyzkoušet oba šampony, abyste zjistila, který Vám více vyhovuje:

Přírodní rostlinná kosmetika Khadi kondicionér pro odbarvené vlasy nenabízí, proto bych Vám doporučila značku Davines, která je také přírodní a můžete tak přípravky bez obav kombinovat

S pozdravem

Jana Jun Šrámková
Kadeřnice a majitelka salonu U Vlásku

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde