Mám mastné vlasy, doporučte mi kvalitní péči...

Dobrý den, poslední dobou se mi dost mastí vlasy (i když je to nejspíš naší vodou). Můžete mi doporučit nějakou kvalitní péči? Přípravky nesmí být moc těžké, hutné. Zatím používám Kérastase, Revlon, Redken. Nejtěžší je pro mě Revlon, tam používám pouze Uniq One.


Dobrý den,

většinou nejde nadměrné maštění vlasů odstranit pouze používáním vhodného šamponu, protože se jedná nejen o problém mastných vlasů, ale i nevyrovnané vlasové pokožky. Doporučuji používat různá hloubkově čisticí séra, která tento problém řeší mnohem efektivněji (nabídku těchto produktů v našem e-shopu nyní připravujeme).

Pokožka hlavy navíc často potřebuje jiné přípravky něž samotné vlasy. Proto se při výběru vhodného šamponu zaměříme nejdříve na ni. Neboť pouze ze zdravé pokožky může vyrůst zdravý vlas. Vzhledem k tomu, že nevím jaké máte vlasy, bude mé doporučení spíše obecné. Výborné šampony nabízí například značka Davines. Neobsahují silikony, které vlasy zatěžují (např. Kérastase silikony nemá pouze v jedné řadě):

Další alternativou je přírodní šampon Khadí. Ten se smíchá s vodou, vytvoří se pasta a tou si pak myjete vlasy. Jeho použití tedy není tak pohodlné, jako je tomu u běžných šamponů. Nicméně složení šamponu je absolutně čisté (bez chemických látek a konzervantů) a máme na něj velmi dobrou zpětnou vazbu. Dá se také používat jednou za čas jako prevence:

Pokud Vás prášek odrazuje, mohu nabídnout tento šampon i v klasické tekuté formě. Nicméně dle zpětné vazby vím, že ten práškový funguje lépe:

Z Revlonu bych Vám pak doporučila pouze tento typ šamponu z řady Intragen, která se zabývá problémy s pokožkou:

Věřím, že si z naší nabídky vyberete.

S pozdravem 

Jana Jun Šrámková
Kadeřnice a majitelka salonu U Vlásku

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde