Otakar Organic EcoHome – kyselina citronová monohydrát 1 kg

Kód: OZW2
Zero Waste
180 Kč 18 Kč / 100 g
Skladem (>5 kg)
Můžeme doručit do:
22.2.2024

Multifunkční pomocník pro celou domácnost za pár kaček, to je kyselina citronová. Zbaví vás vodního kamene a vápenatých usazenin. Účinně odstraní mastnotu, vyleští vaše okna, vyčistí ucpaný odpad a ještě vám pomůže s konzervováním potravin. To už je lepší než lecjaký domácí robot. Kyselinu citronovou vám dle váhy pošleme s objednávkou v recyklovaném papírovém sáčku.  Kyselinu citronovou vám rádi nasypeme do vašeho obalu nebo do recyklované papírového sáčku v naší prodejně. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kyselina citronová se dá použít mnoha způsoby. Na čištění odpadů, nebo zbavení se vodního kamene ji stačí nasypat na postižené místo, nechat chvíli působit a nakonec opláchnout vodou. Stejně působí i ocet, který ale narozdíl od kyseliny citronové nepříjemně zapáchá. Můžete si z ní vyrobit třeba aviváž, když si vytvoříte roztok z jednoho litru vody a 100 g kyseliny a k němu přidáte pár kapek svého oblíbeného éterického oleje.

Minimální nákup na e-shopu je 500 g.

Dezinfikuje a rozpouští mastnoty, takže je ideálním pomocníkem pří úklidu povrchů v kuchyni, koupelně a na toaletě. Opět si stačí vyrobit roztok v poměru 9 dílů vody a 1 díl kyseliny citronové a nalít jen do ostřikovače. A jako bonus ho můžete použít i k odstranění skvrn a lepidla z nerezové oceli.

Vhodné pro:

Odstranění vápenatých usazenin a vodního kamene, čištění odpadů, leštění skleněných povrchů, čištění mastných povrchů, konzervování potravin.

Použití:

Odstranění vápenatých usazenin a vodního kamene: posypejte postižené místo, nechte působit 30 minut a důkladně opláchněte.

Leštění: Vyrobte roztok v poměru 1 l vody a 50 g kyseliny citronové. Lze jej použít i do myčky na nádobí.

Ucpaný odpad: Smíchejte kyselinu citronovou a jedlou sodu v poměru 1:1, vsypejte do odpadu, zalijte horkou vodou a nechte chvíli působit. Poté odpad dočistěte pomocí gumového zvonu.

Pračky a myčky na nádobí: 250 g vsypejte do myčky či bubnu pračky a zapněte program na 60°C (naprázdno), nakonec vyčistěte filtr.

Složení:

Monohydrát kyseliny citronové v potravinářské kvalitě.

Varování:

varovani

H319 Způsobuje vážné podráždění očí. P262 Zabraňte styku s očima, kůží nebo oděvem. P102 Uchovávejte mimo dosah dětí. P262 Zabraňte styku s očima, kůží nebo oděvem. P501 Odstraňte obsah/obal v souladu s místními předpisy. P101 Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Skladujte na suchém místě při teplotách nepřesahujících 30 °C. 

Otakar Organic EcoHome

Toužíte po dokonale čisté domácnosti? Sáhněte po ekologických čisticích přípravcích Otakar Organic EcoHome. Poradí si s nečistotami, usazeninami i špinavým prádlem. Na úklid vám pak místo několika prostředků bude stačit jen kyselina citronová, soda na praní nebo perkarbonát sodný. Navíc oproti klasickým chemickým prostředkům šetří naše zdraví i přírodu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ekologický úklid
Značka: Otakar Organic
Typ produktu: Eko domácnost
Produktová řada: 100% EKO DOMÁCNOST
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AS Avatar autora | 16.2.2020
Zboží v pořádku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: