Otakar Organic - přírodní rostlinná barva na vlasy intenzivní měděná / čistá henna

Kód: 82806
239 Kč

Zvolte variantu

100 % přírodní rostlinná barva na vlasy intenzivní měděná / čistá henna

Detailní informace

:-: 100 g - s obalem
Skladem (>5 ks) | 82806
Můžeme doručit do: 13.12.2023
239 Kč

Detailní popis produktu

Otakar Organic přírodní rostlinná barva na vlasy odstín intenzivní měděná /čistá henna nabízí výrazné, zrzavé tóny. Tento odstín je nejsytější ze všech měděných odstínů, které Otakar Organic nabízí. Pokud toužíte mít vlasy zrzavé jako liška, je tento odstín přesně tou pravou volbou. Na bílých a blond vlasech se odstín projeví sytým, ohnivě měděným tónem a tmavší odstíny získají teplý bronzový odlesk. Intenzivní měděný odstín je vhodný také pro předpigmentování 1. kroku při dvoukrokovém barvení.

Rostlinné barvy nedokážou vlasy zesvětlit a proto jejich výsledný odstín závisí vždy na původní barvě vašich vlasů. Na světlejších blond odstínech se barva projeví intenzivněji, zatímco hodně tmavé vlasy získají pouze barevný odlesk.

Benefity a účinky:

  • 100 % čisté složení pouze z bylinek prvotřídní kvality
  • barví a zároveň posilují vlasové vlákno
  • bez chemických přísad, konzervantů a parabenů
  • vyrobeno a baleno s láskou v Česku
  • šetrné k životnímu prostředí, lidem a zvířatům
  • testováno na lidech
  • vhodné pro vegany

#tab-Použití#

Základní příprava barvy intenzivní měděná / čistá henna

Smíchejte prášek s vodou v poměru 1:3 (jeden díl prášku a tři díly vody) o teplotě  ideálně 80-90 °C. Směs míchejte metličkou, případně kuchyňským mixérem, dokud nedosáhnete hladké konzistence bez hrudek. Vytvořená směs by měla mít konzistenci jogurtu. Neměla by být příliš řídká, aby nestékala, ale ani příliš hustá, aby se dobře nanášela. Nechte 10 minut odstát, aby se dostatečně uvolnily účinné látky a poté aplikujte na umyté vlasy.

Jaké množství barvy použít?

Krátké vlasy  60-80 g prášku
Středně dlouhé vlasy / mikádo střižené do půli krku  80-100 g prášku
Dlouhé vlasy dle hustoty 100-250 g prášku

Intenzivní měděná / čistá henna a krytí šedin

Odstín intenzivní měděná / čistá henna kryje bílé vlasy.

Postup jednokrokového barvení

Umyjte vlasy šamponem a jemně je vysušte ručníkem, aby z nich nekapala voda. Na vlhké vlasy začněte nanášet směs od kořínků až ke konečkům. Poté zakryjte vlasy igelitovou fólií a zabalte do ručníku. Díky tomu udržíte vlasy s barvou teplé a vlhké, což lépe uvolní pigmenty. Nechejte působit 30-90 min. Čím déle necháte směs působit, tím bude výsledný odstín intenzivnější a tmavší. Barvu stačí následně opláchnout pouze vodou, ale můžete ji odstranit i jemným prolnutím šamponem bez obsahu silikonů.

Postup dvoukrokového barvení

První krok / Předpigmentace barvou intenzivní měděná / čistá henna

Umyjte vlasy šamponem a jemně je vysušte ručníkem, aby z nich nekapala voda. Připravte si první směs dle základní přípravy a aplikujte na vlhké vlasy. Barvu nanášejte rovnoměrně, ale nejdůležitější je aplikovat ji na bílé sekce vlasů. Pokud máte bílé vlasy pouze v odrostech, aplikujte barvu pouze na odrosty. Poté zakryjte vlasy igelitovou fólií a zabalte do ručníku. Díky tomu udržíte vlasy s barvou teplé a vlhké. Nechejte působit 30-90 min. Během doby působení si připravte druhý výchozí odstín.

Po uplynutí doby působení barvu důkladně opláchněte vodou. Vaše odrosty budou v tomto kroku pravděpodobně zrzavě červené, což je v pořádku. Přesně to je cílem tohoto kroku. Až teprve druhým krokem barvení docílíme požadovaného odstínu.

Druhý krok / aplikace požadovaného odstínu

Po opláchnutí měděného odstínu vodou, aplikujte na vlasy vámi zvolený výchozí odstín. Barvu aplikujte tentokrát rovnoměrně do celých délek vlasů, od kořínků až po konečky. Zakryjte vlasy igelitovou fólií a zabalte do ručníku. 

Doba působení dle zvoleného výchozího odstínu. Barvu stačí následně opláchnout pouze vodou, ale můžete ji odstranit i jemným prolnutím šamponem bez obsahu silikonů.

Po dokončení procesu doporučujeme nenanášet po dobu 24 h žádné vlasové přípravky. Rostlinné pigmenty během této doby ještě stále oxidují a tím prohlubují intenzitu barvy. Nanesením jiných produktů můžete tento proces zastavit.

#tab-Použití#

#tab-Složení (INCI)#

100% Lawsonia Inermis Leaf Powder.

#tab-Složení (INCI)#

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy na vlasy
Značka: Otakar Organic
Typ produktu: Barva na vlasy, Rostlinná barva
Produktová řada: PŘÍRODNÍ BARVY NA VLASY

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: