🚚 Zásilkovna s platbou předem pouze 39 Kč

Herbatint

Herbatint je italská značka permanentních barev na vlasy s výtažky z osmi bylin, které jsou přírodnější alternativou dlouhotrvajícího barvení vlasů se 100% pokrytím šedin. 

V roce 1970 byly barvy Herbatint první permanentní barvou na vlasy bez amoniaku, založené na rostlinných extraktech. Při vývoji se tvůrci zaměřili na způsob, jak nejšetrněji, ale efektivně barvit vlasy. Protože ostatní produkty od konkurenčních značek obsahovaly spoustu zdraví nebezpečných chemických látek, rozhodli se ze svých barev odstranit právě amoniak, který vlasům, pokožce i dýchacím cestám může škodit, dále resorcinol, který může způsobit kontaktní dermatitidu, parabeny, jež se řadí mezi alergizující konzervanty a alkohol. Obsah peroxidu vodíku pak snížili na minimum (po namíchání barvy se jedná o 3 %, přičemž evropská legislativa pro barvy na vlasy namíchané a připravené k použití povoluje 6 %).

Barvy na vlasy Herbatint se prodávají ve 40 zemích světa. Jedná se o produkty kvalitní, spotřebitelsky bezpečné a vhodné i pro citlivou pokožku, což dokazují některá ocenění, která tato řada získala. Rovněž skvěle vyšly z testu francouzské spotřebitelské nezávislé testovací organizace „60 millions consommateurs“, která testovala 18 mezinárodních značek barev na vlasy a ze všech testovaných byla barva na vlasy Herbatint jako jediný doporučený produkt pro svou zdravotní bezpečnost. Ostatní produkty však byly hodnoceny jako obsahující více potencionálně škodlivých látek. 

Fakt, že v barvách Herbatint je obsaženo daleko menší množství senzibilizujících látek, než v běžných barvách na vlasy překládá i závěr testování produktu na speciálně vybraných jedincích s dispozicemi pro citlivou kůži, která reaguje začervenáním, nebo edémem do 48 hodin po expozici. Ze 160 testů celá barevná škála Herbatint vykazovala dobrou, až velmi dobrou snášenlivost u subjektů s takto citlivou pokožkou. 36 přírodně vypadajících odstínů permanentních barev obsahuje 8 různých organických bylinných výtažků, jejichž kombinace posiluje a chrání vlasy, zároveň také zklidňuje pokožku hlavy.

Výrobce zaručuje, že barvy Herbatint nejsou testovány na zvířatech, jsou vhodné i pro vegany a jejich papírovou část obalu, která je kontrolovaného původu, je možno plně recyklovat.

16 položek celkem
HER7N herbatint permanentni barva na vlasy blond 7n
337 Kč
HER7N
herbatint permanentni barva na vlasy hneda 2n
337 Kč
HER2N
HER4N herbatint permanentni barva na vlasy kastan 4n
337 Kč
HER4N
HER7R herbatint permanentni barva na vlasy medena blond 7r HER7R
Herbatint permanentní barva na vlasy platinová blond 10N HER10N
HER4C herbatint permanentni barva na vlasy popelavy kastan 4c HER4C
HER8N herbatint permanentni barva na vlasy svetla blond 8n HER8N
HER5N herbatint permanentni barva na vlasy svetly kastan 5n HER5N
HER6N herbatint permanentni barva na vlasy tmava blond 6n HER6N
HER3N herbatint permanentni barva na vlasy tmavy kastan 3n HER3N