🚚 Zásilkovna s platbou předem pouze 39 Kč

Proč je iontová technologie důležitá pro zdravé vlasy?

V dnešní době se nabízí spousta produktů, které využívají iontové technologie.
Jelikož , ale spousta lidí netuší, jaké výhody tato technologie skrývá, připravili jsma pro vás tento článek, kde se dozvíte co vlastně ionty jsou a následně jaký vliv mají pro zdraví vlasů.

Co jsou to Ionty?

Přestože si to neuvědomujeme, ionty jsou všude kolem nás. Ionty jsou atomy, které získaly nebo ztratily elektron a díky tomu jsou nabity energií. Iontům, které získaly elektron říkáme „negativní“ (zdravé) ionty, zatímco ty, které ztratily elektron se nazývají pozitivní ionty. Elektrostatická síla iontů způsobuje, že opačné náboje se navzájem přitahují a stejné náboje se odpuzují.

V přírodě se v hojné míře vyskytují jak ionty pozitivní, tak i negativní. Pokud však jde o užitečnost, důležité jsou „negativní“ ionty. Znečištění ve velkých městech, jako prach, kouř a další vysoce toxické látky, je zdrojem velkého množství pozitivních iontů, čímž dochází k nebezpečnému narušení iontové rovnováhy. Moderní klimatizované budovy, auta a letadla k této nerovnováze přispívají. Celosvětový výzkum prokázal, že vysoká koncentrace pozitivních iontů má škodlivé účinky na vše živé – naopak zvýšená koncentrace negativní iontů má příznivé účinky.

Přirozené negativní ionty, známé i jako „vzdušné vitamíny“, vznikají při přírodních jevech jako jsou blesky, vlnobití či vodopády, stejně jako i během působení kosmických paprsků či minerálů zemské kůry. Oblasti proslulé svým klidem a svěžestí vzduchu jsou doslova „nabité“ miliardami negativních iontů.
Proto se také po bouřce cítíme vzpruženi a osvěženi, a proto jsme také tak čilí a klidní, když stojíme u kaskád vodopádu. Nezávislé studie poukazují na to, že negativní ionty mohou také zmírnit únavu očí, svalové napětí a tělesnou únavu. Zvyšují také účinek relaxace a podporují jasné myšlení.

Až donedávna bylo možné duplikovat přírodní negativní ionty pouze pomocí elektrických obvodů. Skupina japonských výzkumníků však objevila aktivní komplex minerálů, který přirozeně uvolňuje negativní ionty.
Již mnoho let před tím probíhala studie za účelem odhalení tajemství jedné japonské vesnice, jejíž obyvatelé se po mnoho generací těšili statisticky nadprůměrné dlouhověkosti, dobrému zdraví a duševní pohodě. Po letech intenzivního výzkumu bylo zjištěno, že půda v dané oblasti obsahuje vysokou koncentraci minerálů, které přirozeně uvolňují negativní ionty – a to byl objev, který znovu potvrdil mocné působení negativních iontů na lidský život.
Japonská společnost Create Co., Ltd. poté prováděla další výzkum, díky kterému vyvinula technologii pro různé výrobky s aplikací iontů, včetně Bio Ionic - profesionální péče o vlasy.

Jak to funguje na vlasech?

Bio Ionic - Profesionální péče o vlasy využívá technologicky vyspělý Komplex přirozených iontů (Natural Ion Complex™) k zavedení přirozených, zdravých iontů k vlasům.
Přirozená energie iontů je dostatečně silná na to, aby rozrušila shluky molekul vody na mikroskopicky drobné částečky (proces atomizace), čímž umožní kosmetickým přípravkům a vlhkosti proniknout vlas skrz-naskrz.
To znamená, že je v něm obnovena rovnováha vlhkosti a vlasová kutikula je scelena. Přípravky vyrobené metodou „Bio Ionic - Profesionální péče o vlasy” dosahují okamžitých výsledků. Vlasy jsou obnoveny, ozdraveny a posíleny a stanou se jemnějšími, hladšími a lesklejšími.