Blog

Jak pečovat o suché vlasy

Jak poznat suché vlasy? Ukazatelů je hned několik. Mohou být na dotek drsné, hrubé, postrádají lesk, v délkách jsou často ztenčené a třepí se. To může mít více příčin. Jedním z faktorů je bezesporu dědičnost (což je známé především kučeravým afro vlasům) a nešetrné zacházení, jako je chemické nebo mechanické poškozování.

Přírodní, rostlinné barvení vlasů z pohledu kadeřníka

Přírodní, rostlinné barvení vlasů z pohledu kadeřníka

Pokud mluvíme o přírodním barvení vlasů, často si ho spojíme s všeobecným pojmem „barvení Hennou“. Ve skutečnosti je však přírodním barvením vlasů myšleno barvení pomocí rostlin, které obsahují různě barevné pigmenty. Díky této pigmentové rozmanitosti nemusíte od přírodního barvení očekávat pouze zářivě rezavou barvu, které docílíte použitím zmiňované čisté Henny, ale můžete ve vlasech dosáhnout různých barvených odlesků. Běžně se využívá barvicích schopností bylin, jako jsou např. Amla (světle hnědá), Indigo (tmavě hnědá), Mořena barvířská (tmavě červená), Henna (tiziánově červená) atd.

Jak si vybrat správný pleťový krém (2. část)

Jak si vybrat správný pleťový krém (1. část)

V předchozím článku jsme se zabývali tím, jak si zvolit správný pleťový krém podle typu naší pleti a podle věku. Ale kromě tohoto obecného rozlišení je třeba zohlednit několik dalších klíčových faktorů, které nám pomůžou zvolit správný krém.

Jak si vybrat správný pleťový krém (1. část)

Jak si vybrat správný pleťový krém (1. část)

Pleťový krém je základním kosmetickým produktem snad v každé koupelně. Většina žen ho používá zhruba od svých 20 let, ale s jeho aplikací můžete začít i dříve. Stačí si jen vybrat vhodný krém, který bude vyhovovat vaší pleti a splní všechny její potřeby.

Jak pečovat o pleť v zimě

Jak pečovat o pleť v zimě

Přichází zima, tedy období, které je pro naši pleť nejnáročnější. Proč zrovna zima znamená pro naši pokožku takovou zátěž? Je mnoho příčin, které způsobují, že naše pleť v chladném počasí trpí. Patří mezi ně mráz a vítr, časté střídání velmi rozdílných teplot, pobyt v přetopených místnostech, kde vzduch ztrácí přirozenou vlhkost, nedostatečná ochrana proti UV záření, smog ve městech a silnější vrstva oblečení, pod kterou kůže nemůže dostatečně dýchat, vysychá a hrubne.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde